Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

 Bičių pikis

Bičių pikis - biologiškai aktyvi madžiaga, kurią renka bitės darbininkės iš medžių pumpurų, jaunų šakelių lapų. Bičių pikio bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje.     

Naudojimas medicinoje

Buvo geri rezultatai, gydant bičių pikiu rinitą, faringitą, laringitą ir kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Slogai (rinitui) gydyti geriausiai tinka 20 proc. aliejinis pikio tirpalas. Jį reikia lašinti į nosies landas. Tokiu pat tirpalu tepant gerklę, gydomas faringitas.Laringitą, tracheitą ir bronchitą geriausiai gydo bičių pikio inhaliacijos kartu su medaus tirpalu. Bičių pikio preparatais gydoma veido daubų (sinusitų) ir ausies uždegimai.
20 proc. spiritinis pikio tirpalas vartojamas stomatologijoje, burnos gleivinės išopėjimams ir parodantozei gydyti. Kinų stamatologai su šiuo pikio tirpalu gydo periodontitus ir perikoronitus. Jie nurodo ne tik antibakterinį, priešuždegiminį, bet ir skausmą malšinantį pikio poveikį. Bulgarų ir kiti autoriai siūlo paradontozės profilaktikai vartoti dantų pastą su pikio priedu.
20-30 proc. spiritinį tirpalą galima naudoti, gydant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę. Patariama šio tirpalo 40-60 lašų lašinti į pieną ar arbatą ir gerti 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį. Gydymo kursas - 3-4 savaitės. Panašiai gydoma tulžies pūslės, jos latakų ir kepenų ligos. Taip gydant šias ligas, nyksta skausmai, dispepsiniai ir astenovegetaciniai reiškiniai, normalėja virškinimas. Pikis skrandžio sulčių rūgštingumui didesnės įtakos neturi. Pikio tirpalą galima naudoti, tiesiogiai įvedant jį endoskopu į skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos pažeistą vietą. Atlikus 10 tokių procedūrų, galima visiškai išgydyti opaligę.
Pastaruoju metu bičių pikio preparatai vis dažniau naudojami, gydant aterosklerozę ir hipertoninę ligą. Nuo šio vaisto mažėja cholesterolio kiekis kraujuje, kraujo spaudimas, nyksta neurozės simptomai.
1993 metais rumunų autoriai pateikė duomenis apie kataraktos (akies lęšiuko sudrumstėjimo) ankstyvų formų gydymą su bičių produktais - medumi, bičių pieneliu ir pikiu. Gydymo rezultatai geri.
Su bičių pikio tepalu, kuris turi antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių, galima gydyti ginekologines ligas - gimdos kaklelio erozijas ir trichomono zinį vaginitą. 1993 metais lenkų ginekologai pateikė duomenų apie gimdos kaklelio ektopijų ir leikoplekijų gydymą su tepalu "Sepropal", kurio sudėtin įeina pikis ir medus. Gydymo rezultatai geri. Bičių pikis, naudotas žvakutėmis į tiesiąją žarną. Panašiai gydomos ir proktologinės ligos (analinės fisūros, pooperacinės tiesiosios žarnos žaisdos), o kiniečių medikai panaudojo žvakutes su pikiu hemorojui gydyti. Išnyko skausmai, kraujavimas, recedyvų nebuvo.
1993 metais dr. V. Kamarauskas (Vilnius) pateikė duomenis apie "Intym" kremo, kurio sudėtin įeina bičių pikis, bičių duonelė, pienelis ir medus, naudojimas prostatitui gydyti. Autorius iš "Intym" kremo gamino žvakutes ir su jomis sėkmingiau, negu su turėtu kremu, gydė prostatitą.
Chirurgai siūlo 20 proc. spiritinį pikio tirpalą po 30-40 lašų su arbata ar pienu per dieną prieš valgį kaip biostimuliatorių prieš operacijas, ruošiant ligonį operacijai, o taip pat ir po operacijos komplikacijų profilaktikai arba joms gydyti.
Jau seniai pastebėta, kad, naudojant pikį geriau gyja pūlingos žaizdos, mažėja skausmai ir niežėjimas. Dėl to spiritiniais pikio tirpalais ir tepalais dažnai gydomos pūlingos ilgai negyjančios žaizdos, taip pat trofinės blauzdų opos. 1993 metais Švedijos medikai pasiekė neblogų rezultatų, naudodami pikio preparatus, gydant flegmoną, kitas infekcines odos ligas ir mastitą. Jau seniai Kauno klinikų fizioterapeutė M. Gradauskienė gydo ūminį mastitą su pikio tepalu, naudojant ultragarsą. Šiais atvejais, veikdamas prieš infekciją, bičių pikis mažina arba visai panaikina uždegimą, skatina odos regeneraciją ir epitelizaciją. Panašiai gydomos ir kai kurios sąnarių ligos
Pikio spiritiniais tirpalais gydomos ir grybelinės odos ligos (trichofitija, epidermofitija). Pikio tepalais gydomi egzema, neurodermitai, odos tuberkuliozė, psoriazė (žvynelinė), o taip pat nudegimai bei nušalimai.     

Negalima bičių pikio vartoti

Nors mūsų turimomis žiniomis bičių pikio kenksmingumo nenustatyta, tačiau pastebėta, kad kai kurie žmonės yra jam jautrūs arba alergiški. Jį turi atsargiai vartoti sergantieji bronchine astma, egzema ir kitomis alerginėmis ligomis. Pastebėjus nuo bičių pikio alergines reakcijas, jo vartojimą reikia nutraukti.

Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt