Pavyzdinis avilys

Bitynas

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

Nuorodos

E-Mail
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Aktualijos

Šiame svetainės puslapyje ketinu pasidalinti savo patirtimi, kitų suteikta informacija, kuri padėtų sėkmingiau ir našiau bitininkauti. Kviečiu visus bičiulius rašyti elektroniniu paštu alvydas.d@takas.lt arba rašyti laiškus adresu: Alvydui Dūdai Šviesos-6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj. O aš pasižadu skleisti jūsų gerąją patirtį internete. 
Informuosiu apie Anykčių bitininkų draugijos veiklą, Lietuvos bitininkų sąjungos darbo planus.

    

Šį avilį pagaminau pagal bitininko Vilhelmo Kauniečio brėžinį. 1999 metais respublikiniame konkurse Vilhelmo pagamintas avilys užėmė antrąją vietą. Dabar jis eksponuojamas bitininkystės muziejuje Stripeikiuose. 
Šiek tiek pakeičiau kai kurias detales, pridėjau savo išmonės ir atrodo gavosi visai neblogas avilys, kurį siūlau ir kitiems pasigaminti. 
Tai 17 dadano rėmų, 2 meduvių, su 3 apšiltintom sienom, 2 lakom avilys su ypač lengvu ir patvariu stogu. Su tokiais aviliais bitininkauju jau 2 metus. Jie man patinka dėl tvirtumo, lengvumo ir patogumo.
Šiame avilyje gali sėkmingai žiemoti pagrindinė šeima ir prisiglaudusi prie šono šeimelė ant 3 rėmų. Pavasarį turiu atsarginę motinėlę ir perų nusilpusioms šeimoms pastiprinti. 
Avilys sukaltas iš 1,8 mm storio pušinių lentų, šiltinamoji medžiaga - 5 mm putų polistirolas. Avilio kampai apskardinti, kad mažiau gautų drėgmės, stoge nė vieno vinies (išskyrus stogo karkasą). 
Atsidaręs stogas atsiremia į prisuktą trikampį, lakos apsaugotos nuo šoninių vėjų. 


Bičiulis Vilhelmas Kaunietis iš kelionės po Vokietiją, Olandiją, Belgiją atvežė šią nuotrauką. 
Man patinka, šio bitininko pritaikyti daugiaaukščiai aviliai  motinėlėms auginti. Jo dūminė tiesiog puiki ir patogi.
Aš bandysiu pritaikyti šią patirtį. O kaip jūs?

Į pradžią

770x1_j.gif (67 bytes)
©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt