Motinėlė

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Receptai

Kaip maistas medus gali pagardinti antruosius patiekalus, užkandžius, konditerinius gaminius, iš jo galima pasigaminti puikius gėrimus. Kaip vaistas - naudojamas kosmetikoje, liaudies medicinoje. Į firminį Alvydo patiekalą!!!

 Medus - kosmetikoje

Medus, daugelio grožio receptų komponentas, puikiai maitina oda, lygina raukšles.

Kiaušinio trynį ištrinti su dviem šaukšteliais aliejaus, 0,5 šaukštelio obuolių sulčių, 0,5 šaukštelio medaus. Nuplauti veidą šiltu liepos žiedų nuoviru, paruošta mase ištepti veidą 2 kartus kas 5-7 min. Po 10-15 min. suvilgytu šaltame liepos žiedų nuovire vatos tamponu nuvalyti veidą. Tinka sausai ir normaliai odai.

2 valgamuosius šaukštus medaus sumaišyti su vienu šaukštu išspaustų citrinos sulčių. Ištrinti veidą ir po 10 min. nuplauti šaltu vandeniu. Tinka sausai ir normaliai odai.

50 g miltų sumaišyti su 1 kiaušinio baltymu ir 1 arbatiniu šaukšteliu medaus. Masę tepti ant veido. Po 15 min. nuplauti kambario temperatūros vandeniu. Tinka sausai ir normaliai odai.

Visių tipų odai labai naudinga kaukė iš jogurto ir medaus: 150 ml jogurto, 3 šaukštus medaus pašildykite ant silpnos ugnies, nuolat maišydamos. Mišinį palaikykite 5 min. ir įdėkite į šaldytuvą. Tai valomoji, odą minkštinanti kaukė.

Medų plonai užtepkite ant veido, po 15 min. nušluostykite šiltame vandenyje sudrėkintą flaniline servetėle.

Sausai odai tiks medaus ir plakto kiaušinio kompresai. Sumaišykite 0,5 šaukštelio medaus, kiaušinio trynį ir šaukštą nugriebto pieno. Laikykite užtepusios ant veido ir kaklo 20 min. Nuplaukite drungnu vandeniu. 

Riebiai odai kaukė daroma iš pusės šaukštelio medaus, desertinio šaukšto citrinos sulčių, šiek tiek aliuminio oksido (molžemio) ir vandens (geriausiai rožių).

Šaukštą skysto medaus sumaišyti su 7-10 lašelių citrinos sulčių ir trupučiu avižinių miltų. Užtepti ant veido, laikyti 20 min. ir nuplauti vandeniu. Kaukė maitina, stiprina ir švelnina odą. Tinka normaliai odai.

2 neišplaktus baltymus sumaišyti su šaukštu medaus, 0,5 šaukštelio migdolų aliejaus ir 2 šaukštais avižinių miltų. Užtepti ant veido, palaikyti 20 min. ir švelniai nuvalyti vata, pamirkytą šoltame vandenyje. Po to rekokmenduojama uždėti gaivinamąjį kompresą. Kaukė valo, maitina ir drėkina odą. Tinka normaliai odai.

Medaus pienelis. Šaukštą medaus ištirpinti stiklinėje šilto pieno ir kiekvieną dieną suvilgyti odą. Tinka jautriai ir alergiškai odai.

Stiklinėje šviežiai išspaustų agurkų sulčių ištirpinti šaukštelį medaus. Nusiprausus mišiniu patepti inkštiruotą ar spuoguotą odą. Po 30-40 min. veidą nuplauti šaltu vandeniu. Tinka jautriai ir alergiškai odai

2 šaukštus medaus ištirpinti 50 ml. ramunėlių arbatos (apytiksliai 1:10). Tai gaivinamoji inkštiruotos, paraudusios odos kaukė. Tepti 1 kartą per savaitę švarią odą. Nuplauti po 20-25 min. 

Sumaišyti trynį, 2 miltų, po šaukštą kopūstų sulčių bei glicerino, šaukštelį medaus ir 3-4 lašus citrinos sulčių. Patepti veidą, laikyti 15-20 min. Tinka sausai odai.

Gerai išmaisyti 2 šaukštus pieno, 1 sutrintą virtą bulvę, po šaukštą alyvų aliejaus ir medaus. Įlašinti vitamino E kapsulę. Užtepti ant veido, palaikyti 20 min., nuplauti šaltu vandeniu. Tinka sausai odai.

Sumaišyti po 2 šaukštus avižinių dribsnių, medaus ir alyvų aliejaus, 30 ml. pieno ir 3 lašelius citrinos sulčių. Kaukę nuplauti po 15-20 min. Tinka sausai odai.

Ištrinti 2 šaukštus varškės su 0,5 šaukštelio skysto medaus ir kiaušiniu. Kaukę po 15-20 min. nuplauti šiltu, vėliau - šaltu vandeniu. Tai drėkinamoji, tonizuojamoji ir porų sutraukiamoji kaukė. Tinka riebiai, porėtai odai.

Nedidelį gabalėlį juodos duonos sutrinti su 30 ml. karšto pieno, šaukštu medaus ir alyvų aliejaus. Sausą veidą patepti maitinamuoju kremu, po to uždėti kaukę. Nuplauti po 15-20 min. Tinka mišriai odai.

Išmaišyti šaukštą medaus bei varškės ir, uždėjus ant veido, laikyti 15-20 min. Nuplauti,  po to dėti gaivinamąjį kompresą: nedidelį rankšluostį suvilgyti šaltu vandeniu ir 2-3 min. palaikyti ant veido. Tokią procedūrą patartina daryti po visų kaukių

Sveikatos ABC Nr. 4 (27)
Medus gydo, medus gražina. // Šeimininkė. - 2002, kovo 20 d., p. 16.

Į pradžią

 

 

770x1_j.gif (67 bytes)
©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt