Motinėlė

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Receptai

Kaip maistas medus gali pagardinti antruosius patiekalus, užkandžius, konditerinius gaminius, iš jo galima pasigaminti puikius gėrimus. Kaip vaistas - naudojamas kosmetikoje, liaudies medicinoje. Į firminį Alvydo patiekalą!!!

Liaudies medicina

Nuo aterosklerozės

Sumaišyti po šaukštelį svogūnų sulčių ir medaus. Suvalgyti kelis kartus per dieną.

Ridikų sultis, sumaišytas su medumi, gerti pradedant nuo 0,5 stiklinės pamažu pereinant iki 2 stiklinių per dieną. Dozę kasdien padidinti 10-15 g. Ši priemonė ne tik užkerta kelią aterosklerozei, bet ir tirpdo tulžies pūslės akmenis. 

Nuo kosulio

Kopūsto lapą pamerkite 1-2 min. į verdantį vandenį, po to aptepkite jį medumi ir uždėkite ant krūtinės (kai kosulys stiprus, dar vieną kopūsto lapą uždėkite ant nugaros). Aptempti sportiniai marškinėliai gerai išlaikys kopūsto lapus visą naktį. O ryte iš jų beveik nieko neliks. Kartu su medumi kopūsto lapas skverbiasi į odą gydydamas nuo peršalimo. 3-5 naktys - ir kosulio lyg nebūta.

Nuo aterosklerozės

Ridikų sultis, suamišyti su medumi, gerti pradedant nuo 1/2 stiklinės pamažu pereinant iki 2 stiklinių per dieną. Dozę kasdien padidinti 10-15 g. Ši priemonė ne tik užkerta kelią aterosklerozei, bet ir tirpdo tulžies pūslės akmenis.

Jeigu kamuoja kosulys

Paruoškite mišinį: 2 valgomieji šaukštai sviesto, 2-jų kiaušinių tryniai, arbatinis šaukštelis kvietinių miltų ir 2 arbatiniai šaukšteliai medaus. Vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 4-6 kartus per dieną.    

500 g nuluptų svogūnų galvučių susmulkinti ir, užpylus 1 l vandens virti ant silpnos ugnies 3 val. Į ataušusį įdėti 50 g medaus, supilti į butelį ir užkimšti. Vartoti po 4-6 valgomuosius šaukštus per dieną, po valgio.

Nuo alkoholizmo

Sergančiąjam duodama 6 šaukšteliai medaus. Procedūra kartojama dar 2 kartus kas 20 min. Po 2 val. ir vėl po 6 šaukštelius medaus, 3 kartus, kas 20 min. Po šios procedūros žmogui leidžiama išsimiegoti iki kito ryto. Ryte, jei pats to nori, jis gali "pataisyti sveikatą", o paskui ir vėl duodamas toks pat kiekis medaus. Tik tada jau galima pusryčiauti. Desertui pasiūlomi dar 4 šaukšteliai medaus. Tokį gydymą galima pradėti net tada, kai žmogus labai girtas.

Grožio receptas

Stiklinė morkų sulčių, stiklinė raudonųjų burokėlių sulčių, stiklinė juodųjų ridikų sulčių, stiklinė medaus ir šaukštelis degtinės. Viską sumaišyti ir laikyti 2 savaites. Gerti po 30 ml (2,5 šaukšto) 3 kartus per dieną, prieš valgį.

Nuo alkoholizmo

100-200 beržo grybo, 25 g kraujažolių, 25 g pušų ūglių, 25 g mėtų ir 25 g erškėtuogių arba beržo pumpurų. Visas vaistažoles, išskyrus beržo grybą, užpilti 3 litrais verdančio vandens ir palaikyti karštai 2 val. Paskui indą suvynioti į šiltą audeklą ir palikti dar parai laiko. Po to nukošti, pridėti grybą, 200 g alijošiaus sulčių, 250 g konjako ir 500 g medaus. Indą sandariai uždaryti ir laikyti 4 paras šaltoje vietoje. Preparatą vartoti taip: 6 d gerti po šaukštelį 2 val prieš valgį. Kitas dienas - po šaukštą 2 valandas prieš valgį 3 kartus per dieną. Jau po kelių dienų ligonio būklė pagerėja, sumažėja potraukis alkoholiui. Minimali gydymo trukmė 2-3 savaitės, maksimali - 2 mėn.

"Šeimininkės" kalendorius 2000 Mano metai / D. Junevičienė. - Kaunas, 1999
"Šeimininkės" kalendorius 2000 Mano metai / D. Junevičienė. - Kaunas, 2000
Sveikatos ABC Nr. 4 (27)

Į pradžią

 

 

770x1_j.gif (67 bytes)
©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt