Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Bičių pikis

Bičių pikis - biologiškai aktyvi madžiaga, kurią renka bitės darbininkės iš medžių pumpurų, jaunų šakelių lapų. Bičių pikio bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje 

Bendrieji duomenys

Pikyje yra įvairių augalų dervų arba balzamų, kitų organinių medžiagų. Šiomis medžiagomis bitės, sumaišiosios jas su savo selėmis, vašku, nektaru ir žiedadulkėmis, užklijuoja avilio plyšius, kad į jį nepatektų pašaliniai gyviai, pritvirtina korius. Jei vis dėlto tokie gyviai į avilį patenka, bitės juos apklijuoja pikiu - užbalzamuoja. Pikis bičių šeimai padeda avilyje išsaugoti švarą, apsaugo bičių šeimą nuo nuolat gresiančios išorinės infekcijos.
Kai saulės spinduliai įšildo avilį , esantis avilyje bičių pikis išskiria lakiąsias eterines medžiagas, kurioms būdingos antimikrobinės savybės, todėl jos gerai dezinfekuoja avilį. Tai padeda bitėms apsisaugoti nuo invazinių ligų.
Yra nustatyta, kad bičių pikis - tai aktyvi biologinė medžiaga, labai naudinga žmogaus organizmui. Atliktais eksperimentiniais ir klinikiniais darbai įsitikinta, kad bičių pikis, naikindamas mikrobus, mažina ar visai panaikina uždegimus ir skausmą. Be to, jis naikina kai kuriuos grybelius bei virusus, skatina audinių regeneraciją, didina imunologinį organizmo reaktyvumą. 

Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt