Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Pienelis

Bičių pienelis - palyginti gana naujas bičių produktas. Šį produktą dabar nuosekliai tyrinėja ir naudoja pramonėje, medicinoje bei kosmetikoje. Bičių pienelio bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje.     

Bendrieji duomenys

Bičių pienelis yra bičių darbininkių žandų ir ryklės liaukų sekretas, kuriuo maitinamos lervutės ir bičių motina. Jį išskiria nuo 4-15 dienų amžiaus bičių maitintojų liaukos. Pieneliu bitės pirmąsias 3 dienas maitina bičių ir tranų lervutes, o 5 dienas - motinines lervutes. Motininės lervutės maitinamos labai gausiai. Pienelis, kuriuo bitės maitina motinines lervutes, skiriasi nuo pienelio, kuriuo maitinamos bičių tranų lervutės. Todėl jį priimta vadinti bičių motininių pieneliu arba tiesiog bičių pieneliu. Tai rūgštoka, grietinės konsistencijos, balta su gelsvu atspalviu specifinio aitroko skonio, biologiškai aktyvi medžiaga. Jis labai koncentruotas, pilnavertis, biologiškai aktyvus produktas, turintis daug vertingų maistinių medžiagų, atitinkančių subalansuotos mitybos reikalavimus. 
Buvo net galvojama, kad bičių pienelis yra "gyvenimo eleksyras" arba "atjauninanti medžiaga". Dėl to jis buvo pradėtas vadinti "karališkąja žele" arba XX amžiaus superproduktu. Lietuvoje pienelio suvartojama labai mažai, tačiau japonai jo suvartoja apie 200 tonų per metus. Daugiausia pienelio apie 1000 tonų per metus pagamina Kinija. Ji užima pirmą vietą pasaulyje pagal bičių pinelio ir medaus eksportą.

Balžekas J. A., Bitininko žinynas. - Vilnius, 1987
Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt