Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Žiedadulkės ir bičių duonelė

Žiedadulkės - tai vyriškos lytinės augalų ląstelės, kurias renka bitės, jas kaupia kaip maisto atsargą ir jomis maitinasi.Žiedadulkių bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje.    

Bendrieji duomenys

Žiedadulkes bitės renka iš įvairių  laukinių ir kultūrinių augalų. Kiekvieno augalo žiedadulkių forma ir spalva yra skirtingos. Pavyzdžiui, baltųjų dobilų žiedadulkės yra ovalios ir rudos, liepų ir avičių - trikampės ir baltos, facelijų - ovalios bei violetinės. 
  Žiedadulkes bitės intensyviai renka pavasarį, kada yra intensyviausias augalų žydėjimas. Skraidydamos nuo žiedo prie žiedo, bitės žiedadulkes surenka į gumulėlį, jį pritvirtina prie užpakalinių kojelių, suvilgydamos nektaru bei seilėmis, ir neša į avilį.Per vieną skrydį bitės surenka maždaug po 20 mg žiedadulkių.Bičių šeima per dieną gali surinkti 100-150 g, o per metus -25-30 kg ir visiškai patenkinti savo poreikius.Dalį žiedadulkių nešulių galima iš bičių "atimti", naudojant specialias rinktuvus. Iš vienos bičių šeimos gražią pavasario dieną bitininkas gali surinkti 70-100 g žiedadulkių. Bitės, pajutč, kad žiedadulkių į avilį atneša mažiau, jas dar intensyviau renka ir be didelio vargo metinę žiedadulkių normą gali padidinti iki 40-50 kg. Ką tik surinktos žiedadulkės turi iki 15-20 % drėgmės, todėl jas reikia džiovinti. Išžiovintos žiedadulkės fasuojamos ir pateikiamos vartotojui.

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt