Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Pienelis

Bičių pienelis - palyginti gana naujas bičių produktas. Šį produktą dabar nuosekliai tyrinėja ir naudoja pramonėje, medicinoje bei kosmetikoje. Bičių pienelio bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje.     

Naudojimas medicinoje

Natūralus bičių pienelis tonizuoja žmogaus organizmą. Jis dažniausiai vartojamas kaip pagalbinė žmogaus organizmą stiprinanti priemonė kartu su kitais medikamentais. Bičių pienelis gerina organizmo būklę, apetitą, skatina medžiagų ir reguliuoja lipidų apykaitą, mažian cholesterolio kiekį kraujuje, gerina širdies darbą, reguliuoja kraujo spaudimą, stiprina regėjimą, tolina senatvę, didina lytinį pajėgumą, lengvina klimakso reiškinius, skatina žindyvių pieno gamybą (lakaciją), padeda atsilikusių vaikų fizinei ir poetiniai raidai.

Bičių pienelio vartojimo būdai

Vartojantiems bičių pienelį reikia prisiminti: geriausiai organizmas jį įsisavina tiek natūralų, tiek išleidžiamą tabletėmis, jei jis laikomas po liežuviu iki tol, kol visiškai ištirps ir bus nurytas su selėmis. Japonai siūlo vartoti bičių pienelį, sumaišytą su medumi santykiu 1:100 po arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną prieš valgį. Mūsų bitininkai gamina ir pateikia vartotojui natūralų bičių pienelį, sufasuotą į buteliukus po 5 ar 10 gramų. Šį buteliuką reikia laikyti šaldytuvo šaldymo šaldymo kameroje. Prieš vartojimą buteliuką, išėmus iš iš šaldymo kameros, reikia palaikyti 2-3 min. kambario temperatūroje ir su stikline mentele paimti ryžio grūdo dydžio gabalėlį, kurį reikia padėti po liežuviu, o buteliuką vėl įdėti į šaldytuvą. Suaugusiam skiriama nuo 50 iki 200 mg bičių pienelio per dieną. Ryžio grūdo dydžio pienelio gabalėlis sveria maždaug 80-100 mg. Todėl natūralų bičių pienelį patartina vartoti 2 kartus per dieną po valgio. Jau pagamintas ir išleidžiamas natūralus bičių pienelis tabletėmis po 70 mg kartu su gliukoze. Šias tabletes reikia vartoti 3 kartus per dieną.
Gydymo ir prifilaktikos tikslais bičių pienelis vartojamas vieno mėnesio periodas. Su vieno mėnesio pertrauka jo vartojimą galima pakartoti kelis kartus per metus, ypač žiemą ir pavasarį.
Natūralų bičių pienelį reikia būtinai laikyti šaldymo kameroje, nes kambario temperatūroje jis greitai nustoja savo aktyvumu. Bičių pienelio preparatai (tabletės, žvakutės, ampulės) laikomi šaldytuve.

Ligos, kurių metu varojamas bičių pienelis

Dažniausiai bičių pienelis vartojamas vaikų ligoms gydyti. Latvijos medikai turi didelę patirtį, gydant bičių pieneliu vaikus, sergančius lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis su  hipotrofijos požymiais. Jiems, vartojant bičių pienelį, greičiau pagerėja apetitas, padidėja kūno masė, sumažėja arba pranyksta hipotrofijos požymiai, gerėja miegas, pranyksta nervingumo reiškiniai. Bičių pienelis vartojamas ir bronchinei astmai gydyti.
Bičių pienelio biostimuliuojantis poveikis turi reikšmės, gydant įvairias širdies ir kraujagyslių ligas. Ypač jis efektyvus ankstyvos smegenų kraujagyslių aterosklerozės atvejais neurovegetaciniais požymiais. Tokie asmenys, vartojant bičių pienelį, tampa žvalesni, dingsta jų nervingumas, galvos skausmai, pagerėja atmintis ir regėjimas. Bičių pienelis, kaip produktas, mažinantis cholesterolio kiekį, yra efektyvus ir lėtinio širdies ir kraujagyslių nepakankamumo, o taip pat ir poinfarktinės reabilitacijos atvejais. Su bičių pieneliu galima reguliuoti tiek padidėjusį, tiek sumažėjusį arterinį kraujo spaudimą. Tikros ir pastovios hipertonijos atvejais bičių pienelis mažai efektyvus. Jis teigiamai veikia, gydant kojų arterijų susiaurėjimo (endarterito) ligas, plečia kraujagysles, dėl to gerėja kojų odos ir nagų mityba, nyksta pėdos gangrenos pavojus. Pastebėta, kad bičių pienelis, reguliuodamas medžiagų apykaitą ir atpalaiduodamas kraujagyslių spazmus, tinka vartoti ir sergantiems cukralige, ypač tada, kai yra kraujagyslių ir periferinių nervų sistemos pažeidimo požymių.
Bičių pienelis teigimai veikia, gydant lėtines kepenų ir virškinamojo trakto ligas (gastritus, opaligę). Jis ypač rekomenduojamas vartoti po sunkių operacijų ir traumų - greičiau stiprėja, tampa žvalesnis.
Beveik visais čia paminėtais atvejais, o ypač klimakterinės neurozės metu bičių pienelį patartina vartoti kartu su žiedadulkėmis.
Bičių pienelio tepalas su ar su juo pagaminti kremai vartojami odos ligoms gydyti ir kosmetikoje. Šiuo tepalu ar kremu galima gydyti seborėjos egzemą, žvynelinę ligą (psoriazę), neurodermitus. Bičių pienelio tepalą galima naudoti net gripo profilaktikai ir slogai gydyti, tepant nosies gleivinę 3-5 dienas 2-3 kartus per dieną. Kremai su bičių pieneliu kaip kosmetinė priemonė minkština veido ir rankų odą, naikina veido šlakus, gerina odos mitybą.

Bičių pienelio vartoti negalima

Bičių pienelio negalima vartoti vėlai vakare, nes tonizuojantis jo poveikis gali trukdyti užmigti. Apskritai, norint gydymo tikslas vartoti bičių pienelį, reikia konsultuotis su gydytoju - apiterapijos specialistu.

Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt