Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-Mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

 Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Pienelis

Bičių pienelis - palyginti gana naujas bičių produktas. Šį produktą dabar nuosekliai tyrinėja ir naudoja pramonėje, medicinoje bei kosmetikoje. Bičių pienelio bendrieji duomenys, sudėtis, naudojimas medicinoje.     

Sudėtis

Bičių pienelis yra specifinio kvapo, aštraus ir rūgštoko (pH 4,1 - 4,8) skonio medžiaga, turinti antibiotinių savybių. Stipriausias antibiotinis poveikis esti 1-2 dienų pienelio. Bičių pienelis ir jo tirpalai santykiu nuo 1:10 iki 1:100 veikia 19 rūšių bakterijų ir kai kuriuos virusus. Jo tirpalai skatina daugelio augalų sėklų dygimą ir pagreitina augalų augimą.
Natūtralus bičių pienelis turi 65% vandens ir 35% kitų medžiagų: 9 - 19% baltymų, 9 - 18% angliavandenių, 4 - 6,5% riebalų, iš jų 16 riebalinių rūgščių. Baltymuose yra yra 22 amino rūgštys ir visos nepakeičiamos, t.y. tokios, kurių žmogaus organizmas pats negamina, o privalo gauti su maistu. Bičių pienelyje yra beveik visi B grupės vitaminai, taip pat vitaminai C, A, D, PP, E, pantoteno ir folinė rūgštys. Tokių svarbių biologinių medžiagų kaip vitaminas B5 (pantoteno rūgštis) pienelyje yra daugiausia. Jame gausu mineralinių medžiagų, ypač geležies, sieros, magnio, mangano, kalcio, cinko, kobalto. Bičių pienelis turi daug hormonų, acetilcholino ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Be to jam būdingos bakteriostatinės ir baktericidinės savybės. Todėl šviežias bičių pienelis naikina stafilokokus, streptokokus ir net gripo virusus. Tarp kitų biologiškai aktyvių medžiagų,  esančių bičių pienelyje, paminėta deceninė rūgštis. Neseniai kinų mokslininkai išskyrė vieną iš jų ir pavadino 10-GDA (10-hidroksi-trans-2-deceninė rūgštis), kuri, autorių tvirtinimu, stabdo piktybinio naviko vystymąsi.

Balžekas J. A., Bitininko žinynas. - Vilnius, 1987
Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt