Spausk čia!

Titulinis

Aktualijos

Bičių produktai

Receptai

Bitynas

Bičių ligos

Tai įdomu

Komentarai

 

Nuorodos

   
   
   
  E-mail
 

 

   
 
 

   
 

Puslapį sukūrė:
Andrius Dūda 
2002-03-21

Bičių produktai

  Bitės gamina medų, vašką, pienelį, nuodus, pikį, žiedadulkes ir bičių duonelę.

Geras medus - ir maistas ir vaistas

  Medus yra labai vertinamas nuo senų laikų, nes jis žmogui teikia sveikatos ir stiprybės. Ypač naudingas vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms. Jei ant stalo visada būna medaus, ligos žmogų aplenkia. Šiame skyrelyje: medaus rūšys, sudėtis, gydomosios savybės.  

Medaus sudėtis

Meduje yra apie 19% vandens ir 81% sausų medžiagų. Daugiausia medus turi angliavandenių. Didžiausią anglevandenių dalį sudaro gliukozė, jos meduje yra apie 34%, ir fruktozė (apie 40%). Meduje yra 1,5 - 5% sacharozės, 5 - 10% melitozės ir apie 20% kitų sudėtingų cukrų. Meduje invertuotų cukrų, tai yra gliukozės ir fruktozės kiekis priklauso nuo to, iš kokių augalų surinktas medus. Pavyzdžiui, grikių meduje invertuoto cukraus yra apie 71,4%, viržių - 73,8%, liepų - 74,7%. Cukraus kiekiui turi įtakos dirva ir klimato sąlygos bei žiedų amžius. Į žydėjimo pabaigą cukraus kiekis žieduose mažėja. Nustatyta, kad svarbiausius medus angliavandenius - gliukozę ir fruktozę - žmogaus organizmas daug geriau pasisavina negu sacharozę ir kitus cukrus. gliukozė iš virškinamojo trakto patenka tiesiog į kraują, o fruktozė virsta gliukoze. Šie angliavandeniai, patekę į žmogaus organizmo audinius, tampa pagrindiniu energijos šaltiniu.
Meduje yra žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų: geležies, kalio, kalcio, magnio, natrio, mažiau vitaminų B1, B2, B6, C, PP ir pantoteno rūgšties. Vitaminų kiekis yra per mažas, kad galėtų patenkinti žmogaus organizmo poreikius. Tą patį galima pasakyti ir apie azotines medžiagas. Jų meduje yra tik apie 0,3%. Iš amino rūgščių meduje yra tik fenilalanino ir prolino, o kitų tik pėdsakai. Taigi medus iš esmės nėra nei mineralinių medžiagų, nei vitaminų, nei baltymų šaltinis. medus visų pirma yra gana didelio kaloringumo angliavandenių šaltinis. Be to meduje yra fermentų, kurių hormonų, baktericidinių ir aromatinių medžiagų.

Baltuškevičius A., Bičių produktai sveikata apiterapija.- Kaunas, 1995

Į pradžią

 

 


©2002 Bitininko Alvydo svetainė
Šviesos 6, 4183 Kurkliai, Anykščių raj., tel.8-251-49212, el.paštas alvydas.d@email.lt